Muayene

Muayene

Avcılar Lima Veteriner Kliniği’nde; kedi, köpek, tavşan, süs kuşları gibi birçok evcil hayvanın muayeneleri yapılmaktadır. Semptom ve analizlerin eşliğinde teşhis için gerekli tüm cihazlar mevcuttur. Veteriner Hekimlerimiz uygun gördüğü test ve laboratuvar sonuçları ile teşhise gitmeyi amaçlamaktadırlar.

Muayene Ve Teşhis
Avcılar Lima Veteriner Kliniği’nde; kedi, köpek, tavşan, süs kuşları gibi birçok evcil hayvanın muayeneleri yapılmaktadır. Semptom ve analizlerin eşliğinde teşhis için gerekli tüm cihazlar mevcuttur. Veteriner Hekimlerimiz uygun gördüğü test ve laboratuvar sonuçları ile teşhise gitmeyi amaçlamaktadırlar.

Konuşamayan ve kendini ifade edemeyen canlılarda problemin ne olduğunu anlamak gerçekten çok zordur. Ama imkansız değildir. İmkansızı imkanlı hale getiren hemogram, biyokimya, dijital röntgen, ultrason, kan gazı, MR, tomografi gibi cihazlar sayesindedir. Kliniğimizde de bu cihazlardan yararlanılmaktadır. Test ve laboratuvar sonuçlar olmadan konulan teşhisin gerçeklik ve doğrululuk olasılığı düşüktür. Kliniğimiz ve ekibimiz bilim ve teknoloji ile birlikte çalışmaktadır.

Operasyon ve tedavileri yapılan köpek ve kedilerin test ve laboratuvar sonuçlarını klasörleme sistemi , bilgisayarlarımızda, özel programlarımız ve internet ortamında da aynı ve güncel sonuçları ile ayrı ayrı saklanmaktadır. İlk tanışmamızdan son ana kadar kedi ve köpeklerinize neler yapıldığını, hangi hastalıkları geçirdiğini, tüm geçmiş bilgilerini saklıyor ve teşhise giderken bu bilgiler ışığında değerlendiriliyoruz.

Kulak Muayenesi ve Ekipmanları:
Kulak hastalıkları teşhisi ve tedavisi için teknolojik ve güncel ekipmanları kullanmaktayız. Kulak akıntısı, enfeksiyonu, ağrıları, kötü kokular için özel ve yüksek çözünürlüklüVideo Otoskop ile kulak muayene işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu yöntemde Orta kulak ve dış kulaktaki hücresel, dokunsal, yangısal durumları teşhis açısından görüntüleyip kaydetme özelliği bulunmaktadır.

Genel muayeneden sonra kulaktaki akıntı ve üremeler için;Sitilojik (Mikroskobik) ve ekim işlemleri yapılmaktadır.

Cerrahi işlemler için; dış kulak kanalı drenajı, dış kulak kanalının total ablation’u (uzaklaştırılması), Othematom tedavisi, orta kulak yangısı tedavisi için Bulla Osteomalazi gibi operatif işlemler yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Temizliği:
Genellikle ağız ve diş sağlığı çok dikkat edilmeden geçilen bir konudur. Ağız kokusu ve yeme bozukluğu fark edildiğinde ilk muayene edilmesi gereken yerlerdir. Birçok viral, bakteriyel ve paraziter hastalıkların semptomları ağız ve diş sağlığında görülmektedir. Örneğin Herpes Virüsü, KoronaVirüsleri etkileri ağız ve diş etlerinde görülmektedir. Yanlış beslenme ile birlikte de diş çürükleri, diş taşları ve diş fistülleri çok görülmektedir. Sağlıklı bir ağız ve diş bakımı gerekli ve önemlidir. Teşhisi konulan ağız ve diş hastalıkların bakımı, teşhisi, diş temizleme, diş çekme ve ağız bakımı Avcılar Lima Veteriner Kliniği’nde hassasiyet gösterilerek güncel ve teknolojik cihazlar ile yapılmaktadır. Diş taşları ile mücadele ve bakım için de sitemizi ve kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Göz Muayenesi ve Ünitesi:
Göz hastalıklarının tanısı ve tedavisi için güncel ve geniş muayene tekniklerinden faydalanıp doğru tedavi protokollerini gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Avcılar Lima Veteriner Kliniğimiz’de yapmakta olduğumuz işlemler;

- Schirmer Gözyaşı Testi: Göz yaşı kuruluğu teşhisi için kullandığımız bir teşhis yöntemidir.
- Fluorescein Boyama Testi: Göz korneasında travma, tırmalama, sivri cisim gibi yaralanmalarda maddi bir kayıp olup olmadığını teşhis etme yöntemidir.
- Tonopen Göz Tansiyonu Ölçme: Göz içindeki basınç ve tansiyonu ölçme yöntemidir.
-Göz Cerrahi işlemler: Katarakt, göz tansiyonu, göz kapağı ve kornea cerrahisi gibi operasyonlar yapılmaktadır.

Muayene
Muayene
SOSYAL MEDYA

LİMA VETERİNER KLİNİĞİ
Denizköşkler Mah. Dr. Sadık Ahmet Cad. No:120/E Avcılar - İstanbul / TÜRKİYE
0541 733 3435 - [email protected]

Muayene