Aşı Uygulaması

Aşı Uygulaması

Avcılar’da bulunan Lima Veteriner Kliniği’nde evcil hayvanların güncel ve gerekli aşılamaları yapılmaktadır. Aşıları yapılan canlıların gerekli evrak (karne, pet pasaport) ve programlara kayıtları alınmakta, gerekli olan diğer aşıların takiplerini sizin yerinize kliniğimiz yapmaktadır.
Aşı Hizmeti ve Randevu Sistemi
Avcılar’da bulunan Lima Veteriner Kliniği’nde evcil hayvanların güncel ve gerekli aşılamaları yapılmaktadır. Aşıları yapılan canlıların gerekli evrak (karne, pet pasaport) ve programlara kayıtları alınmakta, gerekli olan diğer aşıların takiplerini sizin yerinize kliniğimiz yapmaktadır. Sistemimizde kayıtlı olan hastalarımızın aşı tekrar zamanları istisnasız telefon ya da SMS yoluyla bildirilmektedir. Randevularınız size hatırlatılmaktadır.

Operasyon ve tedavileri yapılan köpek ve kedilerin test ve laboratuvar sonuçlarını klasörleme sistemi , bilgisayarlarımızda, özel programlarımız ve internet ortamında aynı ve güncel sonuçları ayrı ayrı saklanmaktadır. İlk tanışmamızdan son ana kadar kedi ve köpeklerinize neler yapıldığını, hangi hastalıkları geçirdiğini, tüm geçmiş bilgilerini saklıyor ve teşhise giderken bu bilgiler ışığında değerlendiriliyoruz.

Aşılama ve paraziter uygulamalarda Avcılar ilçesine İstanbul Veteriner Oda Birliği Aşı Tarifesi içinde yerinize geliyoruz. Kayıtlı ve bizim ile çalışan hayvan sahiplerine yerinde aşı ve paraziter uygulamamız her zaman hizmettedir.

Aşılama ve sonrasındaki merak ettikleriniz için bizlerle telefon yada mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Aşı Hizmeti
Özel aşı taşıma çantamız, profesyonel kadrosu ve özel araçları ile sizlere en iyi ve sağlıklı hizmeti sunmayı amaçlamıştır. Kedi ve köpeğinizi sitrese sokmadan, sizleri de trafik ve zaman problemleri ile uğraştırmadan aşılar ile sağlıklarını korumayı amaçlıyoruz.

Avcılar Lima Veteriner Kliniği ilgilendiği ve takip ettiği hayvan ve hayvan sahiplerinin bulunduğu Avcılar ilçesindeki ; Denizköşkler Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Friuzköy, Mahallesi ,Parsaller Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Florya, gibi bir çok ilçe ve mahallere hizmet vermektekteyiz.

Aşılama
Aşı Nedir?
-Yavru ve yetişkin kedi-köpeklerin; viral,bakteriyel ve paraziter hastalık oluşturma ihtimali olanların hastalık etkenlerinden belirli süre korunmasını sağlar.

Aşılama amacı nedir?
- Birlikte yaşadığınız kedi ve köpeğin bulaşabilecek bazı hastalıklarından, bulaşma olasılığını azaltmak.
- Kedi ve köpeğinizden geçebilecek zoonoz hastalıkların önlenmesini sağlamak
- Kuduz gibi yasal zorunluluğu olan aşılarda hukuki problemler yaşamamak.
- Kedi ve köpeklerinizin başına gelebilecek hastalıklardan maddi ve manevi yıpranmadan yaşama şanslarını artırmak.

Hangi aşıları yaptırmalıyım?
- Bu durumu daha espritüel bir şekilde anlatmak gerekirse;bir matematik sınavımız olduğunu düşünürsek,konular ve müfredat da belirli ise sınavda çıkacak soruları bilmediğimiz için tüm kitap ve dokümanlara çalışarak girmek zorundayız. Hangi soru ve hangi kombinasyonla geleceğini bilmediğimiz için tüm konulara çalışarak sınavdan geçme olasılığımızı artırırız. Tüm konulara çalışsakta sınavdan başarılı olmadığımız anlarda mümkündür. Her olasılığa karşı genede ders çalışırız. İşte aşılamada böyledir. Hangi hastalığa yakalanacağını bilmediğimiz için ülkemizde bulunan hastalıklara karşı önleyici aşılar yapılır. Aşılar yapılsa bile çok düşük te olsa o hastalığa yakalanma durumları mevcuttur. Riski azaltmak istiyorsak aşılanma takvimine uyarak gelmek gerekir.
- Bulunduğunuz bölgedeki veteriner hekiminiz ve ülkenizin şartları doğrultusunda oluşturulmuş aşı takvimini kullanmak gerekir. Bölgesel ve konum olarak aşılar farklılıklar gösterebilir bunun için en yakın veteriner kliniğine giderek danışınız.
- Bakım, çevresel, beslenme, genetik, kişisel bakış açıları, vb. gibi durumların her birey için farklılık göstermesinden dolayı hangi hastalığa yakalama olasılığı olduğunu bilemiyoruz. Şu daha önemli, bu daha önemsiz gibi bir sıralama standardı oluşturmak MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Kuduz yaptırmasam olur mu?
- Hayvan sahiplerinin sorduğu, veteriner hekimlerinde en çok duyduğu bir sorudur. Kuduz bir YASAL zorunluluktur.
- Isırma, ısırılma , şikayet gibi durumlarda devletin gerekli kurum ve çalışanları hayvanınıza ait bir karne ve kuduz aşının uygulanıp uygulanmadığının kontrollerini yapar. Genel olarak en büyük değerlendirme KUDUZ aşısıdır.
- Uçak, otobüs, gemi, özel araçlarınız ile yapacağınız yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde kurum ve kurum çalışanların bakacağı ilk aşıdır.
- Yaptırmadığınız takdirde devletin yasal olarak yaptırım ve cezaları ile karşı karşıya kalmanız mümkündür.

İç parazit aşısı, kist aşısı, iç parazit uygulaması nedir? Yaptırmalı mıyım?
- Halk diline yerleşmiş bir tabir olarak daha çok kist aşısı çıkar. İç parazit aşısı, kist aşısı ve iç parazit uygulaması ifadeleri aynıdır. Doğru olan iç parazit uygulaması terimidir.
- Kedi ve köpeklerin anneden veya çevreden bulaşan parazitlerde (türleri yaz) korunmasını ve bulaşmasını sağlar.
Aşı Uygulaması
Aşı Uygulaması
SOSYAL MEDYA

LİMA VETERİNER KLİNİĞİ
Denizköşkler Mah. Dr. Sadık Ahmet Cad. No:120/E Avcılar - İstanbul / TÜRKİYE
0541 733 3435 - [email protected]

Aşı Uygulaması